Mekanik Tesisat Projeleri

Mekanik Tesisat Projelendirme

 

Tesisat projelendirme hizmeti bazı aşamalardan oluşuyor. Ön çalışma ile birlikte ilk aşamada sistemin genel bir krokisi çıkarılıyor. Genel krokinin ardından mühendisler özel bir hesaplama yapıyor. Gerekli ekipmanlar ve özellikleri belirlendikten sonra uygulama projesi oluşturuluyor. Projenin oluşturulması ve bilgisayar ortamına aktarılması ile birlikte proje sonuçlandırılıyor. Ekibimiz bütün aşamalarda uygulama alanının özelliklerini dikkate alarak hareket ediyor. Konut avm iş merkezi binaları mekanik tesisat proje çizimi işlerinde bizi her zaman için arayabilirsinz.  

 

Mekanik tesisat projelendirme hizmetinde ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, sıhhi tesisat, yangın, otomasyon, otomatik kontrol, ameliyathane, yoğun bakım, temiz oda, basınçlı hava tesisatı, mutfak ve havuz tesisatı gibi tesisatlar yer alıyor.

 

Mekanik Tesisat Aşamaları

 

Alt yapı tesislerinin yanı sıra üst yapı tesislerinde de tesisat konusu önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte maliyette artmaktadır. Bu nedenle işin ehli mühendis ekibine ihtiyaç vardır. Maliyet hesaplama, projelendirme ve uygulama aşamalarında maliyeti minimuma düşüren ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeyen ekipler bu kategoride daha başarılı olmaktadır. Bina yapım aşamasında mekanik tesisat mühendislerimiz amaca uygun şekilde özel bir proje hazırlıyor. Projenin oluşturulmasında dikkatli ve titiz bir çalışma gerekiyor.

 

Projelendirmede profesyonel mühendislerin seçilmemesi durumunda tesisatın kullanım kalitesi düşer ve aynı zamanda maliyet artar. Mekanik ekipman tercihinde doğru adım atılmadığı zaman enerji gideri daha fazla meydana gelecektir. Yöntem tekniği, elektronik ve makine tekniği bu kategoride her geçen gün önemini artırmaktadır. Tesis yapımı, işlevi ve özellikleri tesisat projesine göre belirlenmektedir. Bu nedenle projelendirmenin işin uzmanı mühendisler tarafından yapılması gerekir. Mağaza dükkan ofis mekanik tesisat projelendirme işlemi resmi prosedüre uygun gerçekleşiyor.  

 

Mekanik Tesisat İşlerinde Uzman Çözüm

 

Projelendirme işleminde yapılan hatalar daha sonra işletme için daha pahalıya mal olabilmektedir. Havalandırma bölümünün dar tutulması, havalandırma tesisatının binanın genel yapısına uygun olmaması, pompa ve vana sisteminin doğru projelendirilmemesi, tesisatta tadilata neden olur. Bu durumda ilerleyen zaman zarfında tadilat sorunu meydana getiriyor. Bu nedenle bina inşaat halindeyken doğru projelendirilmelidir.

 

Projelendirme aşamasının doğru bir şekilde şekillenmesi, enerjinin daha verimli bir şekilde kullanımını sağlayacaktır. Yatırım maliyetinin düşmesi için ve aynı zamanda teknik açıdan daha verimli olması için tesisat projelendirme işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Restoran cafe fastfood davlumbaz baca filtreleme cihaz projelendirme işlemi ekibimiz tarafından takip ediliyor.

 

Mekanik ekipmanların doğru pozisyona yerleştirilmesi için inşaat projesinin doğru bir şekilde tahlil edilmesi gerekiyor. Ekibimiz binanın genel yapısını ve projesini dikkatli bir şekilde inceledikten sonra proje oluşturmaktadır.

 

Mekanik Tesisat Projesi Ve Hesaplamalar

 

Binanın genel ısı yalıtım raporu tesisat projesi oluşumunda önemlidir. Raporun incelenmesinin ardından mekanik hesap raporu inceleniyor. Kazan, su deposu, pompa, boru çap tayin işlemi ve hidrofor gibi mekanik kriterler tahlil ediliyor. Mekanik, borulama, yerleşim planı ve kesitleri inceleyen ekibimiz, sıhhi tesisat, ısıtma, klima ve havalandırma projelerini değerlendiriyor. Hesap raporunun ardından ekibimiz çizimlere geçiyor. Çizim sonrasında fiyatlandırma işlemi gerçekleşiyor.

 

 

Mekanik Tesisat Uygulama Alanları

 

Havalandırma, yangın, sıhhi tesisat, kalorifer, yangın ve benzeri birçok kategoride tesisat projesi çözümleri sunan ekibimiz, birçok bina için tesisat çözümü sunuyor. Otel, hastane, AVM, iş hanı, iş merkezi, resmi kurumlar, özel şirketler, Plazalar, gök delenler, fabrikalar, apartmanlar, siteler ve benzeri birçok bina için mekanik tesisat proje uygulaması gerçekleştiriyoruz. Tesisatın gerekli olduğu bütün mekanlar için pratik proje uygulamamız mevcuttur ve projemiz güncellenmeye devam etmektedir.

 

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz !

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları