Klima Tesisatları

Klima Tesisatları

 

İklimlendirme kategorisinde öne çıkan klima tesisatları, normal havayı gaz yardımı ile soğutarak geri göndermektedir. Klimanın sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikle kurulum işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Kurulumda yapılan hatalar klimanın sağlıklı kullanımını olumsuz yönde etkiler.

 

Deneyimli elemanlarla yola çıkan şirket elemanlarımız, klima sistemi kurulumu ve montajı konusunda güvenilir çözüm seçeneği sunuyor. İklimlendirme konusunda uzman ekibimiz AVM, fabrika, apartman, site, villa, müstakil ev, spor tesisi, restoran, cafe, otel ve benzeri birçok mekan için güncel klima çözümleri sunuyor.

Klima Tesisatları Ve Split Klimalar

 

Hizmet programımız içerisinde yer alan split klimalar da iklimlendirme kategorisinin en önemli konularından birini teşkil etmektedir. Klimalarda model ve özellik farkı mevcuttur. Split klima, yani iki üniteden oluşan klimalar, dışarıdaki havayı içeri alır ve soğutarak geri gönderir. Kurulumunda dikkat edilmesi gereken husus cihazın yeri ve dış üniteyi oluşturan motor sisteminin doğru konumlandırılmasıdır. Motor sisteminin veya klimanın yanlış konumlandırılması, klimanın sağlıklı kullanımını olumsuz yönde etkiler. Motor sisteminin ve cihazın yeri enerji tasarrufu açısından da önem arz eden bir konudur.

Klima Vrf Sistemi

 

Soğutucu sistemi akışkan hale getiren vrf, klimalarda soğutma işlemini gerçekleştirir. Vrf sistemde bir tane dış motor bulunur. Ancak içeride birden fazla klima bulunabilir. Bu sistem özellikle ofislerde ve benzeri yerlerde daha fazla tercih edilir. Soğutma işleminin yetersiz kaldığı binalarda da vrf sistemleri devreye girer. Bu sistem sayesinde soğutma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşir. Birden fazla cihaza ihtiyaç duyan mekanlarda vrf sistemi etkili sonuç veriyor. Ekibimiz klima sistemini kurulacağı yeri yerinde inceliyor ve en uygun sistemi tasarlıyor.

 

Bakır hızlı ısınan ve geç soğuyan bir metaldir. Bu özelliği soğutma sisteminde de göze çarpmaktadır. Buzdolaplarında bakır boru kullanılmasını nedeni soğuk havayı uzun süre muhafaza etmesidir. Klimalarda da bu durum söz konusudur. Klima bakır boru altyapı tesisatları klimanın sağlıklı kullanımını sağlayan özel bir bölümdür. Bakır boru içerisinden cihaza ulaşan soğuk hava, mekanın soğumasında etkili rol oynar. Mekânsal farklılıkları göz önünde bulundurarak hareket eden personelimiz, sistem kurulumunda maksimum performans seçeneğini ön planda değerlendiriyor. Klima santrali kurulum işleri özel yöntemlerle gerçekleşiyor.

 

 

Klima Fancoil Sistemi

 

Sulu klima sistemlerinden biri olan fancoil sistemi programımız dahilindedir. Fancoil tesisatı ve cihaz montaj işleri ekibimiz sulu soğutma sistemi konusunda tecrübelidir. Fancoil sisteminde sıcak ve soğuk su bina içerisinde gezdirilir ve böylece ortam iklimlendirme işlemi yapılır. Kazanlarda ısıtılan veya özel cihazlarda soğutulan su, özel kanallardan odalara ulaştırılır. Bu kanallar sayesinde oluşan sıcak veya soğuk hava ortama cihaz yardımı ile ulaştırılır. Bu şekilde soğutma ve ısıtma yapılır. Bu sistem dört mevsim kullanılabilir özelliklere sahiptir. Kış aylarında ısıtma, yaz aylarında da soğutma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor.

 

Klimaların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan sistem, uzman ekip tarafından kurulması gerekir. Sistemin amatör yöntemlerle kurulması durumunda ilerleyen zaman diliminde sorun oluşmaya başlar. Bu durumda sistem sağlıklı bir şekilde kullanılamaz. Profesyonel sistem kurulumunda çözüm odaklı hareket eden firmalar bu kategoride ilk sırada değerlendirilmelidir. Ekibimiz bu kategoride tercih ediliyor ve güncel çözüm seçeneği sunuyor.

Yaz aylarında kullanılan klimaların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikle doğru noktalara montajlanması gerekiyor. Ekibimiz yerinde inceleme işleminin ardından proje oluşturuyor ve montaj işlemi gerçekleştiriyor. Fiyatlandırma işlemi de ilk inceleme işlemi esnasında netleşiyor. Klimanın modeli, markası ve sistemin özellikleri fiyat konusunu doğrudan etkiliyor.

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz !

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları