Pergole Tente Sistemleri

İstanbul Pergole Tente

İstanbul Pergole Tente Sistemleri

 

Güneşin ve yağmurun olumsuz etkisini maksimum engelleyen özel tasarımlar ‘Pergole nedir ?’ sorusunun cevabıdır. Kış aylarında teras ve giriş bölümünde bulunan çardak diye tabir edilen yerler karla kaplanır. İstanbul pergole tente sistemleri, kış aylarında ve olumsuz hava koşullarında kullanım dışı kalan yerler için pratik bir çözümdür. Sağlam, kullanışlı ve özel tasarım seçenekleriyle balkon ve teraslar kış aylarında da kullanılabilir. Eğim ayarlı, tek taraflı, körüklü, spotlu, mafsallı, manuel, çift taraflı, sabit ve motorlu modeller sipariş edilmektedir.

 

Kapı girişi, çatı ve teraslar için özel tasarlanan kompozit İstanbul pergole tente tasarımlar, her türlü dış etkene, darbeye ve neme karşı dayanıklıdır. Hareketli ve sabit modeller bu kategoride tercih edilmektedir. Hareketli modellerde motor sistemi çatıyı açıp kapatabilmektedir. Manuel olan ve aynı zamanda hareketli olan modellerde ise çatı insan gücü ile çalışan özel bir sistem sayesinde kapanır.

Pergole Tente Fiyatları

Basit bir şekilde açıklarsak, pergole tente nedir? Kompozit tasarımlarda ahşap görünümlü direk ve çatı sistemi, orijinal bir görüntü oluşturur. Metal ve plastik malzeme de montaj esnasında kullanılır. Tente projesinde direk, direkleri tutan kiriş, kiriş üzerinde çatının ana bölümünü oluşturan mertek ve son olarak çatının üst kısmını kapatan lambri, tenteyi oluşturan bölümlerdir. Bu sistem sabit klasik tasarımlar için geçerlidir. Motorlu tasarımlar ise biraz daha farklıdır.

 

Motorlu tentelerde motor sistemi üst kısımdaki lambiri perde gibi toplar ve yine perde gibi açar. Açma işleminde motor sistemi otomatik hareket eder. Ayrıca İstanbul pergole tente motor sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

Pergole Tente Modelleri

Müstakil evlerde, bağ evlerinde, hoby bahçelerinde ve birçok yerde kullanılan tenteler, kafe, restoran, mana ve lokanta gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Bu gibi yerlerde genellikle motorlu modeller tercih edilir. Bunun sebebi bahçede yemek yiyen veya çay içen müşterinin aniden bastıran yağmurdan etkilenmemesi içindir. Ayrıca güneşin kızgın olduğu yaz günlerinde de müşteri motorlu pergole tente sayesinde yemeğini keyifle yemeye devam eder.

 

Kompozitten üretilen ürünlerde renk seçenekleri katalogta yer alır. Katalogtan müşteri istediği rengi tercih edebilir. Ancak tente uygulamalarında her zaman için keşif hizmetinin önemli bir yeri vardır. Uygulamanın yapılacağı alanın genel yapısı incelenir. Tente uygulama alanının genişliği hesaplanır ve bu hesaplamalar neticesinde fiyat belirlenir.

 

Tente yapılacak yeri ustalarımız değerlendirir ve en iyi tente uygulaması için özel bir tasarım planı oluşturur. Tentenin kullanımını engelleyecek her hangi bir problem oluşursa bu durum İstanbul pergole tente usta ekip tarafından değerlendirilir ve çözümü düşünülür. Ekibimiz deneyimlidir ve her mekan için özel bir tente programı oluşturabilir.

Pergole Tente Sistemleri

Güneş özellikle yaz aylarında çok daha sıcaktır ve bu nedenle sıcağın etkisi ile kırılma meydana gelir. Kompozit ürünler ise yüksek ısıya dayanıklı olduğu için sıcak havanın olumsuz etkisine karşı dayanıklıdır. Özel yöntemlerle renklendirildiği için renk solması veya dökülme gibi problemler meydana gelmez. Özel kumaş, Alman motor ve İtalyan kayış sistemi kullanılmaktadır.

 

Kış aylarında da tentenin metal, plastik ve kompozit yapısı görsel özelliğini korumaya devam eder. Pergole tente tasarımı özelliği, yağmur, kar ve benzeri etkilere karşı etkilidir. Çatı tasarımı ve oluk tasarımı tentenin kullanım kalitesini artırıyor. Sert rüzgarlara ve benzeri etkenlere karşı dayanıklı olması nedeniyle bu gün birçok kafe ve restoran işletmecisi ürünlerimizi tercih ediyor.

 

Hareketli pergoleler manuel bir şekilde açılabiliyor ve kapanabiliyor. Kapı önünde bulunan eşyaları için gölgelik yapmak isteyen firmalar için iki yana açılan pergole sistemleri tercih ediliyor. Ayrıca AVM ve benzeri yerlerde de manuel İstanbul pergole tente rüzgar ve yağmura karşı oldukça dirençli özelliklere sahip tasarımlardır. Sabit, motorlu, iki yana açılabilen ve kompozit kategorisinde pergole tente sistemleri etkili özelliklere sahiptir.

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları