İstanbul Kış Bahçesi

İstanbul Kış Bahçesi

İstanbul Kış Bahçesi

İstanbul kış bahçesi firmaları arasında farklı iç mimari konseptleri ile dikkatleri çekmeye başlayan firmamız, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda kış bahçesi tasarımları oluşturmaktadır. Mekanlarınıza ferahlık ve kendinize özel bir alan oluşturmak isterseniz CS Mimari tasarım olarak gerçekleştirdiğimiz Kış bahçesi modelleri incelemenizi öneririz.

Müstakil ev ve villalarda sıklıkla görmeye başladığımız kış bahçesi tasarımları artık hem binalarda hem de bahçelerin bağımsız bölümlerinde de tercih edilmeye başladı. Peki, ama tercih edilmesinin sebebi ne, Kış bahçesi ne işe yarar ?

Kış Bahçesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Öncelikle kış bahçesi nedir sorusunu yanıtlayacak olursak, evinizin balkon, veranda ya da teras bölümünün cam balkon ile kapatılarak oluşturulan bir bölümdür. Bu bölüm ev ile ortak konseptte gibi görünüyor olsa da ferah, aydınlık ve oda ısısında ısıtılmış bir mekan ortaya çıkarmaktadır.

Yaz ve kış kullanıma uygun bir alan olarak hem dışarının soğuğundan hem de sıcağından izole edilmiş olmasının dışında 3 tarafı cam ile çevrili olarak bahçe konforunu sizlere sunmaktadır. Kış bahçesi modelleri ilk başlangıçlarda müstakil konutlar ile villa tipi konutlarda tercih edilmiş olsa da günümüzde geniş balkon, teras olan her alanda uygulanabilmektedir.

Kış bahçesi kullanımının apartman dairelerine kadar taşınmış olmasının sebebi ise kış bahçesi ne işe yarar sorusunun yanıtında gizlidir diyebiliriz. Zira kış bahçesinin sunduğu bu alan ister günlük kullanım isterseniz de misafirleriniz için oldukça şık ve aydınlık bir mekan sunuyor.

İstanbul da hizmet sağlayan üretici firma olarak kış bahçesi tasarımları incelediğimizde çok farklı alanlarda uygulama yapılabildiğini söylemek mümkün. Sadece müstakil evler ile sınırlı olmadığını balkon kış bahçesi dışında Teras kış bahçesi, Bahçe katı kış bahçesi gibi örneklerini de sıkça görebilmekteyiz.

Kış Bahçesi Avantajları

Kış Bahçesi sağladığı avantajları ile de çok tercih edilmektedir. Zira hem kışın soğuğunda hem de yazın yakıcı sıcağında kullanma imkanı bulunmayan balkon, teras ya da verandaların geniş ve aydınlık odalara çevrilmesi konutlara ek kullanım alanı sunabiliyor.

  • Kış bahçesi ek alan oluşturmasının dışında sizlere ferah bir yaşam alanı da sunuyor. Cam balkon konseptinde olabildiği gibi atıl duran veranda ya da teraslarınızın üst kısmının da cam ile kaplanarak manzaranıza gökyüzünü de dahil etmesine olanak sağlar.
  • Kış bahçesinde balkon bahçeciliği sevenler için çiçek ve bitki yetiştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Kış bahçesi modelleri incelediğinizde bunun sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz.
  • Kış bahçesi uygulamalarında kullanılan her bir malzeme insan sağlığı açısından güvenilirdir. Isı ve su yalıtımı içermesi sebebi ile güvenle kullanabilirsiniz.
  • Kış bahçesi ile güvenlik sorunu oluşturan balkon ve verandalarınızı daha güvenli hale getirmenizde mümkün olmaktadır.
  • İstanbul kış bahçesi modelleri ile beton yığınları arasında size cennet gibi bir bahçe sunması sebebi ile neden kış bahçesi yaptırmalıyım sorunuza yanıt olacağına eminiz.

İstanbul Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesi denildiğinde akla ilk gelen villalarda görmeye alıştığımız kış bahçeleri geliyor olsa da farklı kış bahçesi tasarımları ile tanışmaya hazır mısınız?

 

kış bahçesi
kış bahçesi
kış bahçesi
kış bahçesi

Bahçe Katı Kış Bahçesi

Apartmanların bahçe katında oturanlardansanız, hele ki geniş bir balkona sahipseniz bunu neden kış balkonu olarak kullanmayasınız ki? Giriş katların balkonları sokağa yakınlığı sebebi ile çoğu zaman atık olarak duran alanlardan biridir. Oysaki kış balkonu modelleri incelendiğinde size hem güvenli hem de ferah bir konfor alanı yaratabileceğini söyleyebiliriz.

 

Bahçe Katı Kış Bahçesi
Bahçe Katı Kış Bahçesi
Bahçe Katı Kış Bahçesi
Bahçe Katı Kış Bahçesi

Dış Mekan Kış Bahçesi

Kış bahçesi modelleri ilk zamanlarda konut ile bitişik nizamda tasarlanıyordu. Ancak son dönemlerde geniş bahçelere sahip konutlarda konuttan bağımsız yapılar halinde tasarlanarak gerek müstakil evinize gerekse de apartmanınıza muhteşem bir dış mekan kış bahçesi ortamı yaratılabilmektedir.

 

Dış Mekan Kış Bahçesi
Dış Mekan Kış Bahçesi
Dış Mekan Kış Bahçesi
Dış Mekan Kış Bahçesi

Apartmanda Kış Bahçesi

Apartmanlarda oturanların en büyük sıkıntısı aydınlık ve ferah olmayan ortamlardan kısa süre içerisinde bunalıyor olmalarıdır. Yüksek binaların ve dar sokakların eşlik ettiği apartman dairenizin geniş bir balkonunu kış balkonu olarak değerlendirerek kendinize özel bir alan yaratabilirsiniz.

 

Apartmanda Kış Bahçesi

Balkon Kış Bahçesi

İster müstakil ister apartman nerede oturuyor olursanız olun boşta duran balkonu değerlendirmek ister misiniz? Balkon kış bahçesi yaparak hem bitkilerinize, çiçeklerinize hem de ailenize çok özel keyifli bir alan oluşturabilir, dört duvar arasından kurtularak aydınlık bir alana kavuşabilirsiniz.

 

Balkon kış bahçesi

Victorian Kış Bahçesi

Hem teraslarda hem de müstakil konutlarda sıklıkla uygulanan ve en beğenilen tasarımlardan biridir. Çok cepheli olarak tasarlanan Victorian kış bahçesi modellerinde tavan kısmı eğimli yapılandırılan cam kapamadır. Bu sebeple hem çok daha aydınlık bir alan oluştururken hem de gün ışınlarından en fazla şekilde yararlanılması sağlanmaktadır. İstanbul kış bahçesi üretici firması olarak sizlere bu konuda hizmet sağlayabiliriz.

 

Victorian Kış Bahçesi

Teras Kış Bahçesi

Teraslar bizlere sunulan muhteşem alanlardan biridir. Ancak bu alanın açık olarak kullanımı ise neredeyse imkansıza yakındır. Terasına aşık olduğunuz için satın aldığınız eviniz de o terası kullanacak doğru zamanı bulamıyorsanız size tavsiyemiz teras kış bahçesi modelleri incelemeniz olacaktır. Tüm vaktinizi geçirmek isteyeceğiniz manzaralı, aydınlık ve konforlu teras kış bahçesi ile evinize hak ettiği değeri vermekte gecikmeyin.

 

Teras Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Fiyatları

İstanbul kış bahçesi firmaları ile iletişime geçerek fiyat talebinde bulunduğunuzda size verilen fiyatlar içerisinde yer alan malzemelerin kalitesini kesinlikle kontrol etmenizi öneririz. CS Mimari Tasarım olarak sizlere en yüksek kalitede malzeme ve işçilik kullanarak en ucuz kış bahçesi m² fiyatları sunmayı hedefliyoruz.

Bu hedefimizde şaşmaz kuralımız ise her zaman en iyi ısı ve su yalıtımı sağlayacak kaliteli malzeme kullanımı ve profesyonel ekibimizin işçiliği olacaktır. İstanbul Kış bahçesi tasarımları incelemek ve kış bahçesi fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz !

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları