İç Mimarlık Nedir ?

İç Mimarlık

İç Mimarlık Nedir ?

İnsan yaşamı içerisinde en fazla dikkat çeken ve özen gösterilen faktör mimari yapılardır. Geçmişten günümüze dek birçok farklı aktarımlarla mimari alanında gelişmeler görülmüştür. Bir mimari mekanın içerisinde kullanıcıların işlevsel, estetik ve yapısal ölçütlerine göre en uygun olan tasarımı sunmak adına çözümler üreten meslek dalına iç mimarlık denilmektedir.Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu meslek gelişime açık çok sayıda fikri de bünyesinde bulundurmaktadır.

İstanbul iç mimarlık ofisi olarak gerek aktarımlar gerekse de iç dizayn ve tasarım noktasında her zaman ön planda olmayı başarmıştır.Bir binanın dış görünümü ne denli önemli ise iç görünümü de daha fazla önemlidir. Dış görünüme verilen önemin kat be kat fazlası iç görünüme verilmelidir. İster yaşam alanı yani ev ortamı isterse de iş ortamı olsun. Mutlaka iç mimari görünüm mükemmel seviyelerde olmalıdır.

 

iç mimarlık

İç Mimarlığın Tarihi

Oldukça geçmiş yıllara dayanan iç mimarlık insan yaşamına çok önceleri girmiştir. Fakat hem sektör anlamında hem de eğitim anlamında kurumsallaşma Amerika Birleşik Devletlerinde 20. Yüzyılın başlarında gerçekleşmiştir. Zaman içerisinde tüm dünya da yayılmaya başlayan bu mesleğin özünde ise güzel sanatlar yer almaktadır. Estetik çalışmaların da yer aldığı ve her geçen gün daha da değerlenmektedir. Sürekli gelişen teknoloji ile alanında farklı görünümler ve bu alanda oldukça üst seviyelere ulaşan uzmanları ortaya çıkarmıştır. Birçok şehre göre daha iyi konumda olup, gelişime de sürekli olarak açıktır.

 

İç Mimarlık ne iş yapar

İç Mimarlık Ne İş Yapar?

Yaşanılacak mekanın güzelleştirilmesi ve eski görünümüne göre daha estetik bir görünüme ulaştırılması amacı bulunmaktadır. Gerçekleştirilecek bu çalışmalar ile birlikte insanlar için en güzel ve en ideal alan oluşturulmuş olacaktır. Belirli bir düzen ve nizam üzerine kurulu yapıda tüm detaylar olması gerektiği gibi oluşturulmalıdır. İstanbul iç mimarlık alanında ileri seviyede olup, yüksek beklentilere en iyi şekilde karşılık sunmaktadır. İç mimarlığın ne gibi işler yaptığı hususlar konusunda uygulamış olduğu tasarımlar vardır.

iç mimarlık tasarım aşamaları

Tasarım Aşamaları

-Tasarım sürecinin oluşturulması ve mimari yapının nasıl yapılacağına dair araştırma yapılması,

-Düzenin kurulacağı mekana göre eşya araştırmalarının yapılması,

-Müşteri isteğini tam ve eksiksiz şekilde oluşturacak kroki çizimlerinin yapılması,

-Hem fiyat hem de kalite araştırılmasının yapılması,

-Tasarımların oluşturulması noktasında fonksiyonel ve estetik yapı oluşturulması,

– Tasarıma dair her türlü etkeni oluşturan yapıda tasarım iç mimarlığın en önemli planlamasıdır. Planlamanın doğru şekilde yapılması beraberinde en iyiyi ve istenilen en mükemmel sonucu elde etme imkanı sağlanmış olacaktır.

 

İstanbul iç mimarlık

İstanbul İç Mimarlık

Hem eğitim noktasında hem de şehrin mimari yapısı noktasında İstanbul iç mimarlık ofisi konusunda oldukça avantajlıdır.Gelişim gösterecek alanların olması ve bu alanlara bağlı olarak çalışmalarının sürdürülebilir olması da artı yönlerindendir. Gelişimin açık olması ve mimarlık adına çalışma sahasının da geniş olması üst düzey iç mimari eserleri de ortaya koymaktadır.

 

iç mimarlık çalışma alanları

İç Mimarlık Çalışma Alanları

İç mimarlık denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ev tasarımlarıdır. Elbette iç mimarlığın ev tasarımlarına ek olarak birçok farklı alanlarda da boy göstermesi söz konusudur. Estetik açıdan farklı bir görünüm ve farklı bir bakış açısı oluşturmakta  yine tasarım harikası iç dizayn ile mümkündür. Kullanım ferahlığını ortaya koyma ve estetik açıdan ön plana çıkarmak her açıdan düzeni oluşturan aktarımlardır.

İç mimarlığın çalışmalar alanları listesinde öncelikle ev iç mekan tasarımları, ofisler, havaalanları, alışveriş merkezleri, sinema, kütüphane, hastaneler, banka, otel ve fuar alanı gibi göze hoş hitap eden geniş bir liste bulunmaktadır. Yani kısaca çalışma alanı derlemesi yaparsak herhangi bir binanın iç düzenini oluşturma noktasında iç mimarlık her zaman yerini alacaktır. Harika bir görünüm ile sizde kendinize farklılıklar oluşturmak isterseniz iç mimariye önem vermelisiniz.  İç mimarlık hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları