Fotoselli Kapının Avantajları ?

Fotoselli Kapı

Otomatik Kapının Avantajları  Nedir ?

Kapı dünyasında büyük kolaylık sağlayan ve avantajlı kullanım seçenekleriyle bu kategoride tercih edilen otomatik kapı modelleri, her mekan için kolaylık sağlıyor. Otellerde, fabrikalarda vebirçok yerde fotoselli kapılar her mekan için ihtiyaç haline geldi. Özellikle AVM gibi kalabalık mekanlarda, hastanelerde ve benzeri trafiği yoğun yerlerde fotosel teknolojisine sahip kapılar kolay geçiş imkanı sunuyor.

 Fotoselli Kapı Nedir?

Fotoselli kapılar, tasarım özelliği bakımından farklı özelliklere sahiptir. Diğer kapılar bir yöne açılırken, İstanbul fotoselli kapı modelleri ortadan iki yana açılmaktadır. Üst kısımdaki fotosel sayesinde kapıya gelen kişi her hangi bir müdahalede bulunmasına gerek kalmıyor.Tasarım özelliğinin yanı sıra dekoratif özellikleri de dikkat çekiyor. Pratik kullanışlı ve etkili olan bu otomatik kapı modelleri, bütün dekor çalışmalarına uyumlu olacak şekildedir. Fotosel sistemi ile motor sistemi uyumlu bir şekilde çalışıyor. İstanbul fotoselli kapı önünde duran kişiyi fark ettiği anda motoru harekete geçiriyor ve motor harekete geçerek kapının iki yana açılmasını sağlıyor.

Fotoselli Kapı

 Fotoselli KapınınNe Gibi Avantajları Vardır ?

  • Fotoselli kapıların avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • Kapıyı açmak için her hangi bir müdahaleye gerek yoktur ve kapı otomatik bir şekilde açılmaktadır.
  • Geçiş trafiğinin kontrol edilmesinde etkili özelliklere sahiptir.
  • Kapının otomatik açılması nedeniyle kapıyı kontrol etmek için görevli tayin edilmemektedir.
  • Cam ve alüminyumun estetik yapısını yansıtan bu kapılar her mekan için uyumlu görsel özelliklere sahiptir.
  •  Fotoselli kapı geçiş işlemi sonrasında hemen kapanır ve ısıtma konusunda yardımcı olur. Özellikle kış aylarında soğuk havanın girmesine izin vermeden otomatik kapanır ve bu sayede mekanın soğumasını engeller.
  • Güvenlik görevlileri kapının cam olması nedeniyle karşıdan geleni uzak mesafeden görebilir.

 

Profesyonel özellikleriyle dikkat çeken bu kapılar, otomatik motor sistemi sayesinde oldukça kalitelidir. Pratik kullanım özelliği sayesinde otomatik kapı dünyasının tercih ettiği bir modeldir.

 

Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapıların Kullanıldığı Yerler

Fotoselli kapılar, geçiş trafiği yoğun olan yerlerde sıklıkla tercih ediliyor. Geçiş trafiği otellerde, AVM ve benzeri yerlerde maksimum seviyededir. Bu gibi yerlerde basit bir kapı geçiş trafiğinin tıkanmasına neden olur ve beraberinde birçok sorun meydana gelir. Sıradan kapılar kalabalık mekanlar için kullanışlı değildir ve her zaman için otomatik özelliğe sahip modellerine ihtiyaç duyulmaktadır.Pratik ve etkili kullanım özelliği sayesinde İstanbul otomatik kapı tasarımları motor sistemine sahiptir. Motor sistemi fotosel sistemi ile birlikte hareket eder. Otomatik kapı servis hizmeti mevcuttur ve parça desteği sağlanmaktadır. Üretici firmalar monta ve servis hizmetleri konusunda çözüm üreterek otomatik kapıların kullanım ömrünün uzamasında etkili rol oynamaktadır.

 Fotoselli Kapının İzolasyon Özelliği

Alüminyum çerçeveli bu tasarımlarda renklendirme işlemi binanın dekor yapısına uygun şekilde gerçekleşiyor.Ayrıca kapının alt kısmındaki bölüm, alttan hava girişini engelliyor. Dışarıdaki yağmur, kar ve fırtınanın etkisi dışarıda kalıyor. Özel conta sistemi sayesinde sıvı geçirmeyen bu kapılar, dört mevsim sorunsuz bir şekilde kullanılıyor. Güncellenen yeni modeller, otomatik kapı teknolojisinin gelişmesinde etkili oluyor. Kapılar giriş ve çıkış için yeterli genişliğe sahiptir.

 

Fotoselli Kapı Üretim ve Montaj

Otomatik kapı montajında en önemli konulardan biri ekspertiz hizmetidir. Bu hizmette yerinde inceleme işlemi gerçekleştiren elemanlar gerekli ölçüleri aldıktan sonra üretim safhasına geçiyor. Ölçülere göre üretilen kapı kısa sürede montajlanıyor ve kullanıma sunuluyor.Motor arızası veya fotosel arızası gibi durumlarda da firmalar servis hizmeti sunuyor. Fotosel servis hizmetlerinde parça konusu da önemlidir. Firmalar arıza veya montaj gibi durumlarda parça arama problemi yaşanmaması için araçta her zaman için gerekli olan parçaları bulunduruyor.  Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CS

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon

+90 212 465 82 99

E-Mail

info@csmimaritasarim.com

Adres

Yeşilköy Mh. Atatürk Cd. No:12/391 Bakırköy/İstanbul EGS Business Park Blokları